Радио Милева
не сака да се експонира

Сопругата на Златан Ибрахимовиќ е постара од него 11 години и отсекогаш била мистерија за јавноста (фото)

Сопругата на Златан Ибрахимовиќ е постара од него 11 години и отсекогаш била мистерија за јавноста (фото)

Златан Ибрахимовиќ приватниот живот го држи подалеку од љубопитните очи на јавноста, па ретко ги открива деталите од бракот со поранешната шведска манекенка Хелена Сегер, која е 11 години постара, со која ги има и синовите Максимилијан и Винсент.

Таа не сака, како многумина, да има статус на „сопруга на фудбалер“ и бега од медиумите, па многу ретко ја гледаме, дури и на настани организирани во чест на Златан.

Хелена има 51 година и сега се занимава со бизнис, а ретко се појавува во јавноста, а поранешниот модел е дури 11 години постара од Златан.

Хелена не е сопруга на класичен фудбалер, како што еднаш самата рече.

Таа не троши премногу време на својот изглед, признава дека има преголеми усни и прекратки нозе, подобро се чувствува во фармерки отколку во дизајнерски фустани, не сака шопинг, нема домашна помошничка, ужива во брзо возење на мотор и речиси никогаш не дава интервјуа.

Во една прилика таа јасно стави до знаење дека не е со сопругот за пари.

„Кога го запознав Златан, тој имаше 21 година, а јас 32, имав кариера и богатство и не ми требаше фудбалер да ме поддржува. Бев независна и тој не беше ни мој тип на човек. Првиот пат кога го видов, ми го блокираше Мерцедесот со неговото Ферари, го видов само неговиот голем нос и златен часовник на раката. Бев нерасположена и му викав. Мислам дека тоа му се допадна“, открила тогаш Хелена.

Пред речиси две години, медиумите го поврзуваа Златан со познатата италијанска спортска новинарка Дилета Леота, со која соработуваше на снимањето на реклами.

Имено, странските медиуми пишуваа дека тие двајца ја поминале новогодишната ноќ заедно. Италијански „Today“ ја пренесе изјавата на познаник кој рекол дека славниот голгетер дошол во куќата на најпознатото италијанско ТВ лице вечерта на 31 декември.

„Тие беа видени заедно од 21 часот и 20 минути до петнаесет минути до полноќ, кога светлата беа исклучени и не се вклучија повторно таа вечер“, изјави тогаш неименуван извор.

Магазинот „Чи“ тогаш објави дека славниот фудбалер и спортската новинарка вечерале заедно откако Ибрахимовиќ ја испратил сопругата дома, а потоа продолжиле кон Коста Есмералда. Леота претходно пристигнала на Сардинија со нејзините пријатели и нејзиниот брат.

„Според други гласини, тие двајца најпрвин во посебни групи дошле во ист ресторан. Што точно се случило внатре не е познато, бидејќи биле во дел кој е затворен за јавноста.

„Чи“ тврдеше дека Златан им кажал на пријателите дека има „искра“ меѓу него и Дилета, а пријател на водителката кој сакал да остане анонимен, за италијанскиот портал изјавил дека Ибрахимовиќ се претставил како „самец“ на Сардинија.

Фудбалерот и водителката се запознале на снимањето на рекламата за фитнес апликацијата „Buddyfit“, која ја снимиле за време на карантинот. На нејзиниот Инстаграм профил под рекламното видео, лидерите, според мислењето на многумина, отворено флертуваа.

Набргу по наводите за афера со Златан, убавата Италијанка влезе во романса со турскиот актер Џан Јаман, а повеќе од очигледно е зошто многумина не веруваа во таа љубов и ја сметаа за параван за да го одвлечат вниманието од приказната. на Дилета и Златан.

Златан никогаш не проговорил за целата оваа ситуација, исто како неговата партнерка Хелена.

фото: Printscreen/CanalPlus/Profimedia

Останати вести од Радио Милева