Радио Милева

Сопругата на Тони Цетински доживеа мозочен удар!

Сопругата на Тони Цетински доживеа мозочен удар!
фото:инсатграм/принтскрин

Дубравка Цетински пред пет дена доживеа мозочен удар.

Како што пишуваат хрватските медиуми, и се слошило дома, а Тони венаш реагирал и ја повикал брзата помош.

Дубравка моментално се наоѓа во болница од каде се огласи на Инсатграм.

фото:инсатграм/принтскрин

-Благодарам на моите ангели чувари, медицинските лица од KBC Риека. Наскоро продолжувам со турнејата самољубов. Тоа што нас не крши, не прави силни.П.с благодарам на Тони цетински што ми го спаси животот. Сега сме 1:1-пишува Дубравка на социјалните мрежи.

Имено, како што пренесуваат медиумите, на Дубравка и се слошило во селото Радетиќ каде двојката живее со години. Тони за среќа бил дома и веднаш можел да реагира.

Останати вести од Радио Милева