Радио Милева
Штркот наскоро ќе слета

Сопругата на Петар Грашо го покажа трудничкиот стомак: Хана блеска на крајот од бременоста (фото)

Сопругата на Петар Грашо го покажа трудничкиот стомак: Хана блеска на крајот од бременоста (фото)

Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ и сопруга на Петар Грашо, со нетрпение ја очекува својата ќерка која ќе се роди во јули, барем според прогнозите на лекарите за терминот.

Хана, која не се појавува често во медиумите, сега проговори за уште една состојба, и за грижите кои ги има за бременоста. Таа вели дека во последно време практикува долги прошетки во природа, а многу се грижи и за исхраната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)

– Во моментов многу гуглам малку за се, што би можело да биде ова, што би можело да биде она. Сега можеби малку претерувам, но инаку сум умерена по тоа прашање – признава Хана, додека Грашо ги нема тие проблеми.

Да потсетиме, Хана и Петар неодамна ја информираа јавноста дека одбрале име за својата ќерка, а нивната наследничка ќе се вика Алба.

фото:Принтскрин Инстаграм

Останати вести од Радио Милева