Радио Милева
Искрено

Сопругата на Огњен Амиџиќ отворено за душевната болка, а проговори и за тоа на кого личи синот (фото)

Сопругата на Огњен Амиџиќ отворено за душевната болка, а проговори и за тоа на кого личи синот (фото)

Сопругата на водителот Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска е позната како една од најубавите жени на Ба јавната сцена во Србија, а сега убавата манекенка зборување за својот син Матија и открила на кого личи наследникот.

Открила и како си помага при психолошки проблеми и им дава совети на девојките.

– Ги советувам девојките да се вратат во себе за да бараат мир и да разговараат со себе. Преку медитација си помагам и се враќам на себе, на внатрешното дете. Тоа внатрешно дете знае да биде повредено и треба да го прегрнат, па таа поврзаност со тоа мало јас е многу важна – изјавила манекенката и додала:

-Матија е микс, и се повеќе е на мене. Момче е и во стил е како тато, не би било добро да беше поинаков. Тој е многу шармантен и духовит, веќе има свои шеги и многу не забавува – додаде таа неодамна во емисијата „Магазин ин“.

фото:Инстаграм Данијела Димитровска

Останати вести од Радио Милева