Радио Милева

Сопругата на Мрка се предозирала со лекови!

Сопругата на Мрка се предозирала со лекови!

Сопругата на Милутин Мркоњиќ, Драгана Даша, се затрула со прекумерна доза лекови, пренесува српски „Свет“.

Се уште законската сопруга на момчето на Ана Бекута, е пронајдена во својот стан онесвестена од лекови, од кои не можела да се пробуди.

-Даша со години е болна. Често заминува некаде, па не знае каде е, се губи…Испила голема доза лекови кои со години ги користи, а изгледа дека претходно пиела и алкохол, поради што паднала во несвест. Мрка тој ден дојде по сметките, кој редовно ги плаќа и кога влезе во станот имаше што да види, раскажува соседот и додава:

-Повика брза помош, па дојде возило од приватна болница и ја однесе. Подоцна таа не се врати дома, не знам што се случува, раскажува тој.

Како што наведуваат станарите каде живее Драгана, Мрка секогаш се грижел за неа иако одамна и јавно е во врска со пејачката Ана Бекута.

Останати вести од Радио Милева