Радио Милева
Штркот е до последна станица

Сопругата на Борко Ритовски само што не се породила: Нина позираше во тесно фустанче со стомак до заби (фото)

Сопругата на Борко Ритовски само што не се породила: Нина позираше во тесно фустанче со стомак до заби (фото)

Принцезата на ракометниот голман или попознат како министерот за одбрана, Борко Ристовски и ноговата сопруга Нина, само што не дошла на свет.

Имено, мама Николина е во последниот триместар од бременоста и брои ситно до породувањето или  чека да се случи во секој момент.

Николина и Борко летово открија дека ќе станат родители по вторпат и нивното синче Душан ќе добие сестричка, а семејството ќе стане поголемо.

По примерот на повеќето познати, така и сопругата на Борко се реши да направи фотосесија во последните денови од деветтиот месец, па позираше во тесно црно фустанче од кое секако во преден план е трудничкиот стомак.

На дел од фотографиите заедно со мама позира и Душан чија возбуда и детска среќа за доаѓањето на сестричката му блеска на лицето.

Епа, нека биде со лесно!

Останати вести од Радио Милева