Радио Милева
на тајна аудиција

Сопругата може да му биде мајка, а ја импресионираше и шефицата од серијалот: Дали улогата на Џејмс Бонд сепак ќе му припадне?

Сопругата може да му биде мајка, а ја импресионираше и шефицата од серијалот: Дали улогата на Џејмс Бонд сепак ќе му припадне?

По пет филмови за тајниот агент 007, Даниел Крег реши да ја напушти улогата, а со години се шпекулира кој ќе го наследи. Арон Тејлор-Џонсон е еден од кандидатите за улогата на познатиот таен агент, а гласините се појавија откако тој учествуваше на строго тајна аудиција пред камерите, пишува „The Sun“.

Арон, познат по неговите улоги во филмовите „Kick-Ass“, „Marvel’s The Avengers“ и „Godzilla“ од 2014 година, наводно ја импресионирал шефицата на франшизата Барбара Броколи за време на неговото време во студиото „Pinewood“, според извор близок до „The Sun“. Шпекулациите за тоа кој ќе ја преземе улогата на Џејмс Бонд се бројни, а како наследници често се споменуваат Том Харди, Џејмс Нортон и Идрис Елба.

Да потсетиме, 32-годишниот Арон од Хај Вајкомб и се претстави на јавноста со биографскиот филм „Nowhere Boy“ од 2009 година за Џон Ленон, а на тој филм се запозна и со режисерот Сем Тејлор-Џонсон (55), кој беше 42 години во тоа време. Наводно, веднаш знаел дека таа му е сродна душа. Само еден месец по средбата Сем забременила, а денес имаат две деца.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева