Радио Милева

Соња Вуксановиќ се огласи по шокантните тврдења на Аца Лукас во неговата книга – еве што вели за кавгите и аферите

Соња Вуксановиќ се огласи по шокантните тврдења на Аца Лукас во неговата книга – еве што вели за кавгите и аферите
фото: Дамир Дервишагиќ

Пејачот Аца Лукас во својата книга „Ова сум јас“, изнесе разни пикантерии за неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ.

По тој повод, Соња се огласи за курир.рс и истакна дека нема да ги коментира неговите тврдења.

„Добар ден, секако дека немам коментар. Ви благодарам на разбирањето, поздрав“.

Инаку, Лукас до детали опиша како изгледале и нивните кавги.

– Почнуваат кавги.Ужасно. Двајцата грешевме, се разбира, но не ги признававме своите грешки. Низ кавгата сфатив дека стариот Аца започна да се враќа, кој зборува што мисли и прави што сака. И бидејќи тоа беше забрането, почнав да доаѓам дома пијан, дрогиран. Аца во најлошо издание! И сè полека почна да го губи своето значење. Во кавгата, таа наведе што сум јас. Нашите кавги беа страшни. И таа кавга пред децата. Од викањето ни излегоа вените на вратот  и изгледа дека ќе експлодира. Тврдоглави и двајцата, ние не го прифаќаме нашиот дел од вината. Страшни реченици. Ја сакам и ја навредувам. Кога сакав да тргнам, таа влезе во моето лице. „Не сакаш да ме удириш!“ И лош јазик дури и за лута жена – напиша Лукас и додаде дека тогаш признал непостоечка вина за семејно насилство и добил година и пол, условно на три години.

Исто така, пејачот призна дека бил со Ксенија Пајниќ и дека заедно живееле.

Останати вести од Радио Милева