Живот и Стил

Сок кој е „бомба” за крвта и имунитетот – една шолја помага многу

Сок кој е „бомба” за крвта и имунитетот – една шолја помага многу

Направете напивка за јакнење на крвната слика и имунитетот.

Состојки

  • килограм мед
  • килограм лимони
  • килограм зелени јаболка
  • килограм цвекло
  • килограм моркови

Подготвка:

  1. Се убаво измијте со вода и излупете, па изрендајте ги сите состојки и оставете ги да стојат 24 часа.
  2. Процедете ја течноста низ газа, па потоа ставете ја напивката во стаклено шише и пијте по потреба.

извор: готви.мк