Живот и Стил

Сочна и едноставна: Торта со моркови и урми

Сочна и едноставна: Торта со моркови и урми

Единство на вкусови за миг!

3 јајца
15 лажици шеќер
100 мл масло
200 мл јогурт
100 мл масло
200 грама брашно
1 прашок за пециво
300 гр рендан морков
100 гр сечкани урми

Подготовка:

извор:курир.мк