Радио Милева
маќеа

Со Вики Миљковиќ е во добри односи: Вака изгледа ќерката на Ташке од првиот брак (фото)

Со Вики Миљковиќ е во добри односи: Вака изгледа ќерката на Ташке од првиот брак (фото)

Пејачката Вики Миљковиќ и композиторот Драган Ташковиќ Ташке долго време се во брак и го имаат четиринесет годишниот син Андреја кој не тргна по стапките на неговите мајка, па наместо за музика се одлучи за спорт, поточно за тенис.

Ташке од првиот брак има ќерка, триесет годишната Јелена која живее во Германија и се омажи претходната година.

-Среќен сум што мојата ќерка заедно со своето семејство отвори етно ресторан каде се служи храна од овие простори. Посебно ми е драго што во тој ресторан ја изложи хармониката на која првпат сврирев“, изјави Ташке во една прилика.

-Јелена од детство покажа талент кон музиката, свиреше хармоника и клавир, но се определи за економски факултет. Наша желба да оди на факултет и ни е драго што не послуша. Вики не крие дека многу и е драга ќерката на Ташке, а Андреј и Јелена се многу блиски. Со оглед на тоа дека сестрата е дупло постара од него, не можеа заедно да се играт, но Јелена е тука кога треба помош околу училиштето.

фото: ата имагес/ инстаграм

Останати вести од Радио Милева