Радио Милева
Среќни и весели

Со саканите до себе е уште послатко: Хелена со семејството во Скопје славеше специјален ден (фото)

Со саканите до себе е уште послатко: Хелена со семејството во Скопје славеше специјален ден (фото)

На почетокот од месец јули, поранешната ТВ водителка Хелена Роза по четири години заедно со сопругот Игор и синчето Тиан се врати во родната Македонија.

Деновите и се комплетно исполнети, веројатно не знае со кого попрво да се види и да помуабети непосредно.

Но еден убав ден каде можеше да ги собере најдрагите, беше специјалниот ден, роденденот на нејзиното синче Тиан кој наполни шест години.

Роденденската забава се случи во еден познат ресторан во скопски Аеродром, а Тиан имаше необично македонско роденденско доживување.

Тета Беки во прв ред му ја отпеа роденденската песна која звучеше посебно, а тука беа и пријателите на мама Лени меѓу кои секако и Зоки Фаци.

Возбудувањата не застанаа тука, па специјалностите продолжија со тоа што Хелена беше во жирито за избор на Мис лето Македонија 2023 и на некој начин се врати по стро, барем додека е на гости.

Дека и е забавно и испллнето времето, покажуваат објавите, па и нјавите дека деновиве ќе биде гостинка во поткастот на Стефан Лазаров кој го подготвува новото студио, каде сефте ќе гостува Хелена.

Со оглед на тоа дека цели четири години не била во Скопје, веруваме дека на Хелена секој момент и е евоцирање спомени на се’ она што и беше драго.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева