Радио Милева

Со него ја има ќерката Луција: Вака изгледа бившиот сопруг на Леонтина!

Со него ја има ќерката Луција: Вака изгледа бившиот сопруг на Леонтина!

Пејачката Леонтина Вукомановиќ во 2009 започна врска со виолинист со кого ја има ќерката Луција.

Леонтина три години беше во брак со виолинистот Филип Пат. Познатиот пар се запозна на натпревар на бендови во клуб, а бргу се родила и љубов.

Пејачката тогаш била претседател на жирито, а Филип настапуваше со својот бенд. По три месеци врска, тие се венчаа во 2009 година.

Во 2010 година ја добија ќерката Луција.Вукомановиќ и Пат се разведоа во 2013 година.

Вака изгледа бившиот сопруг на Леонтина.

 

фото:Фејсбук

Останати вести од Радио Милева