Радио Милева
Аца Моцарт

Снимката како Аца Лукас го свири Моцарт ги запали социјалните мрежи (видео)

Снимката како Аца Лукас го свири Моцарт ги запали социјалните мрежи (видео)

Фолкерот Аца Лукас на секој свој настап ја носи атмосферата на ниво, а сега го смени репертоарот и ги изненади сите.

Имено, Лукас гостувал во клуб во Црна Гора, а многумина изненадил со својот избор на песни.

@mustbjeka aca lukav #lukas #coby #fyp #foryoupage #foryou ♬ original sound – Beli

Покрај бројните хитови, пејачот свиреше и класична музика, ни помалку ни повеќе од Моцарт.

Судејќи по реакциите на публиката, гостите на локалот беа повеќе од воодушевени, а позитивните коментари само продолжија да пристигнуваат.

фото:Tik Tok

Останати вести од Радио Милева