Промотер

Снежно а капела изненадување од Sarah Mace & The Christmas Girls – „Santa Claus is Coming to Town“ (ВИДЕО)

Снежно а капела изненадување од Sarah Mace & The Christmas Girls – „Santa Claus is Coming to Town“ (ВИДЕО)

Освен како сезона на споделување убави нешта и зближување со најблиските, зимскиот период е познат и како време за уживање во звуците на најубавите празнични евергрини, достапни низ целиот свет со илјадници изведби во различни стилови и јазични верзии од голем број на пејачи и музичари.

Сара Мејс, заедно со Полина Тасева, Калина Велковска, Теа Богатинова и Емилија Колоска, на прагот од 2022ра година, на македонската јавност ѝ подготвија вистинско празнично музичко изненадување.

Новата изведба на познатата „Santa Claus is coming to town“, во оригинална а капела преработка, е дел од новогодишниот проект на Sarah Mace & the Christmas Girls, насловен како „A Cappella Christmas Carols“.

Аранжманот е на Теа Богатинова, песната е снимена во студиото „Алшар“, а видео записот е снимен за време на снимањето на албумот, кој што брои вкупно 8 песни. Истите ќе бидат откриени до крајот на оваа година и дополнително ќе ги разубават празниците на сите генерации.

Проследете во продолкжение како звучи изгледа новогодишната и божиќна магија кога дедо Мраз доаѓа во градот, а таа среќна вест Sarah Mace & The Christmas Girls ќе ви ја соопштат низ песна:

Останати вести од Промотер