Радио Милева
густо

Снежана Ѓуришиќ проговори за се’ поголемата тензија во „Ѕвездите на Гранд“: „Не ми е проблем да пукнам“

Снежана Ѓуришиќ проговори за се’ поголемата тензија во „Ѕвездите на Гранд“: „Не ми е проблем да пукнам“

Пејачката Снежана Ѓуришиќ истакнува дека тензијата пред финалето на „Ѕвездe Гранда“ се зголемува и дека страстите меѓу жирито не се смируваат.

Имено, како што истакна таа, не и е проблем „да се пукне“ со некој од членовите на жирито.

– Не ми е проблем „да пукнам“, но некако вложуваме многу труд во овие кандидати и кога ќе стигнат до крај, наречете го така, тогаш можеби сме малку пречувствителни. Кога се прават критики за кои мислиме дека не се релевантни во тој момент, тогаш се води битка на мислења, јас би ја нарекла така. Никогаш нема да се борам со колешката поради кандидатот, но ќе се борам на свој начин, тоа е сигурно – вели таа и открива дали некогаш гледала дел од емисијата и мислела дека можела поинаку да реагира.

– Не, јас сум многу внимателна, ако реагирам импулсивно тогаш така треба да биде. Мислам дека не е секогаш паметно и застанувам секогаш кога можам, но не останувам должна. Јас одговарам како што треба и ако треба, ако се случи таа импулсивност, тогаш тоа е нешто што природно излезе од мене и така е. Важно е да не кажам нешто зад кое не можам да издржам, стојам зад се’ што ќе кажам – заклучила Ѓуришиќ за „Гранд“.

фото:Јутјуб принтскрин/Инстаграм принстскрин/звезде гранда

Останати вести од Радио Милева