Радио Милева
време на нежност...

Снеже Велков како зајачица во возбудлив викенд: Кога саботата ти е за кафеана, а понеделникот ќе го замолиш да биде исто толку нежен, можеш само да замислиш каква била неделата!? (ФОТО)

Снеже Велков како зајачица во возбудлив викенд:  Кога саботата ти е за кафеана, а понеделникот ќе го замолиш да биде исто толку нежен, можеш само да замислиш каква била неделата!? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков по се изгледа дека имала возбудлив викенд. Барем така изгледа според  споделеното на нејзиниот Инстаграм. Сабота за повеќето кои не работат е обично ден за семејството за оние што се во брак, ни за сите други за пикник, прошетка или комплетен викенд во природа преку ден или дневна кафе шема и луда ноќна журка со незаборавен провод. Кој како милува, кому како му е драго или кому што му се може?!

А Снеже викендот максимално го искористила за да гои спои убавото со корисното, уживањето со задоволството, ќеифот со потребите… Саботата за прошетка надвор од Скопје – на најужниот дел од Македонија, во една од најпрочуените кафеани. Трпезата во локалот под јаворот повеќе од богата и обилна. За дел од семејството месојади, секако, јагнешко под вршник…

…И плескавица полнета со кашкавал со димензии на раткапна… Или фризби, евентуално.

За „веганите“ во фамилијата пак, посебна софра… Строго зеленчукова, на сто начини. Привилегирано мени, за привилегирани, познати и популарни гости.

Арно ама, откако викендот помина, Снеже побара првиот ден од работната недела – понеделникот да биде исто толку нежен. Ако ве чуди зошто, а патем и забележавте дека ја прескокнавме неделата, не сте во право.

Неделата е ден за… знаете веќе што! Затоа и Снеже Велков облечена како зајачица се потруди максимално рационално да ја искористи.  Но, за да не помисли некој дека убавата водителка и пилатес инструкторка дома правела „интимна Плејбој забава за двајца“, Снеже се погрижи јавно да го сподели вистинскиот момент.

Русокосата и синоока убавица како зајачица, ама не од насловница на Плејбој, туку како зајачица од бањата. Во бела фротирска бањарка со качулка со зајачки уши. Па нели недела е е дена за… капење?

А зошто тоа понеделникот морада биде нежен…? Заради мекиот фротир или она што следувало меѓу бањарката и пижамата, прашајте ја Снеже, нека ви каже самата!

Фото: Инстаграм принтскрин/velkovsneze

 

 

Останати вести од Радио Милева