Радио Милева
улоги од минатото

Снежана Савиќ си ја отвори душата:„Се срамам што се соблеков гола“ 

Снежана Савиќ си ја отвори душата:„Се срамам што се соблеков гола“ 

Актерката Снежана Савиќ, која во осумдесетите и деведесетите важеше за една од најзгодните на српската јавна сцена, по многу години призна дека се срами што во младоста се соблекла гола поради нејзините улоги.

„Навистина ми беше срам кога морав да се соблечам поради улогите. Никогаш не се чувствував добро, но тоа е мојата работа и кога човек ќе реши да глуми мора да сфати дека неговото тело е алатка за работа“, изјави Снежана Савиќ за  „Информер“ која остави белег во  најпопуларна  серија „Болји живот“.

„Тоа е добра серија која е секогаш актуелна бидејќи зборува за луѓето и нивните животи. Бјела беше одличен во улогата на Слободан Бобо Попадиќ, но сега се срамам вака остарена, а  да зборувам за нашите бакнежи од серијата.

Инаку, ќерката на Снежана, Анита во една прилика изјави дека претходно не била среќна што нејзината мајка имала послободни сцени на малите екрани.

„Многу ме вознемири што мајка ми се соблече пред камерата, па поради тоа често не можев да одам на училиште“ – рекла тогаш ќерката на Снежана Савиќ, но и признала дека тоа брзо го пребродила, изјавила на „Стори “.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/snezana_savic_fan

 

Останати вести од Радио Милева