Радио Милева
Сама свој нутриционист

Снежана Ѓуришиќ ослабе 20 килограми, а сега откри како успеа и на кој специјалитет не може да одолее

Снежана Ѓуришиќ ослабе 20 килограми, а сега откри како успеа и на кој специјалитет не може да одолее

Снежана Ѓуришиќ ослабе повеќе од 20 килограми и ја доведе својата фигура до поакуваното. Бидејќи многумина ги интересираше во што е тајната и како пејачката успеала да ослабе толку многу, таа реши да стави крај на шпекулациите и да ја открие вистината.

-Јас сум некој што е хедонист и затоа има флуктуации во килограмите. Изгубив многу килограми во 92 година. година, додека живеев во Америка, и тоа беше на начин за кој веќе зборував и за кој веќе се пишуваше. Оттогаш се грижам осцилациите да не се големи. Редовно вежбам со фитнес инструкторката Даниела во удобноста на мојот дом, одам на разни третмани кои одговараат на кожата на моите години, се грижам за себе… Со сето ова можеме да направиме за себе како што ќе избереме, најголемо убавината доаѓа од внатре. Најубавиот накит е задоволството и жената е најубава кога е сакана и кога сака – низ насмевка вели пејачката која нема помош од нутриционист.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Немам помош, јас сум свој нутриционист. Иако претходно ги користев услугите на нутриционист. Свесна сум дека во исхраната не треба да имам слатки и тесто, кои нормално ги обожавам, па кога ќе се осмелам да се препуштам, се трудам да ги чувам во мали количини. Вања навистина сака да јаде сè. Што и да приготвам, тој се возбудува, но ќе го издвојам мојот познат „сатараш“, односно беќар чорба, тоа е нашето омилено јадење – изјавила Снежана и признава дека успеала да се ослободи од голем порок.

– Порано пушев, но веќе 12 години сум ослободена од таа лоша навика. А ако слатките се сметаат за порок, тогаш имам таков – искрена е пејачката.

фото:Инстаграм Снежана Ѓуришиќ

Останати вести од Радио Милева