Радио Милева
на сефте посета

Снашката и е бремена, па Гоца Божиновска беше на запознавање со сватовите во Тител: „Прекрасни луѓе“! (ФОТО)

Снашката и е бремена, па Гоца Божиновска беше на запознавање со сватовите во Тител: „Прекрасни луѓе“! (ФОТО)

Гоца Божиновска ги запозна родителите на нејзината снаа Бојана Родиќ, сваќата Данијела и сватот на Богдан Родиќ. Пејачката викендов го посети нивниот дом во Тител и беше гостин во семејната куќа на идната сопруга на нејзиниот син Мирко Шијан.

„Се запознав со сватовите. Направивме сè според протоколот. Прекрасни луѓе. Сега само го чекаме бебето. Кога ќе ни дојде бебето, сè ќе биде во ред“ – рече задоволната свекрва.

Инаку, Бојана неодамна објави фотографија со Гоца. Двете биле на семеен ручек во еден ресторан на Сава. Гоца раскажа на  за тоа како се согласуваат како свекрва и снаа.

„Не можев да добијам подобра снаа. Таа е моја среќа: убава, способна, паметна, вредна. Не е дека е моја, туку е жена за пример. Тоа е она што го виде во неа и мојот син и затоа основаше семејство со неа. Сакам да имаат многу деца и да се сакаат бесконечно.

И штом Бојана е толку добра, нејзините родители не можат да бидат ништо помалку од феноменални. Јас и Даниела едвај чекаме да станеме баби“ – рекла Гоца.

Фото: Инстаграм принтскрин/gocabozinovska

Останати вести од Радио Милева