Радио Милева
почнала да се цени

„Слободна сум повеќе од четири години“- Наташа Беквалац искрена за својот љубовен живот (фото)

„Слободна сум повеќе од четири години“- Наташа Беквалац искрена за својот љубовен живот (фото)

Пејачката Наташа Беквалац откри што се променило во нејзиниот приватен и деловен живот.

Наташа вели дека овие години се поубави и подобри од било кога.

– Па, многу се промени, не се сеќавам што, но на тоа што не се смени, работам напорно. Имаме убави желби и планови. Јас и мојот тим сме во позитивна енергија. Оваа година подобра и поубава од било кога. Албумот ми е голема желба, иако работите никогаш не одат како што планираш, но сега за прв пат сум опуштена. Не се брзам, оставам се да си оди по својот тек, ниту ги притискам колегите, ниту пак тие ми вршат притисок. Сè некако си доаѓа на свое место кога има љубов и кога има разбирање, а оваа година решив да го имам тоа – изјави Наташа.

На прашањето дали и е тешко да биде и татко и мајка таа одговорила дека не знае за друго и дека е потешко кога немаш подршка.

– Така ми е дадено, многу е тешко, но така ми е дадено, претпоставувам дека можам сама да протуркам. Не се плашам. Секој тип на забрана и поагресивен пристап може да создаде контра-ефект. Се обидувам да најдам рамнотежа, да се консултираме, а не да ги направам да се чувствуваат како затвореници – изјави Наташа.

Додека сите чекаат да го запознаат момчето на Наташа Беквалац таа одговорила дека нема што да каже:

-Проѕирна сум, сакам да се пофалам, но овде немам што да кажам, четири и пол години реално ништо не се случува. Имаше малку флерт, но тука заврши. Не знам зошто, можеби ја почнав втората серија. Не затоа што сум арогантна и се туркам високо, туку можеби конечно почнав да се ценам себеси онака како што заслужувам. Не е лесно кога извршувате одговорни улоги, особено улогата на мајка. Во овој период во кој  што е Хана, потребна е машка фигура, идеализирање на девојката на нејзиниот маж во однос на нејзиниот татко. Верувам дека Бог ни го дал најдоброто. Можеби и покрај тоа што го немаат, ќе можат да создадат визија за тоа што сакаат. Посебно што имаат мајка која направи многу грешки, но верувам дека моите девојки ќе пораснат во стабилни и независни жени, тоа е мојата цел. Но имам помош. Јована, кој живее со мене, помошта од моите родители, помошта од сестрите, тоа ми е важно и неопходно – ја отвори душата Беквалац.

Фото:Printskrin/Инстаграм/Беквалчева/Премијера

Останати вести од Радио Милева