Радио Милева
размена на пораки

Слоба Радановиќ навреди колега, па сега добива смртни закани: “Замислете овој вепар некого да прозива“? (ФОТО)

Слоба Радановиќ навреди колега, па сега добива смртни закани: “Замислете овој вепар некого да прозива“? (ФОТО)

Слоба Радановиќ даде свое мислење за стајлингот на својот колега, пејачот Сем Смит, кој на црвениот тепих се појави чудно облечен, по што пејачот почна да добива  морничави закани. Пејачот ја објави содржината на пораките на својот Инстаграм профил, како и својот одговор.

„Замислете овој вепар некого да прозива“? Ало Земјо, плането, проголтај го“ – гласи пораката покрај неговата фотографија. Засега непознатото лице не застанало тука, па покрај јавната следувала и приватна порака:

„Ало сељачиште,распаднато, кого ти прозиваш? Да даде Бог семејството во маки да ти умира и твоето дете, мајку ти е *ам“.

Пејачот не остана имун на ова, па кратко му одговори: „Имаш уште време да си ја спасиш душата, пријателе“.

 

Да потсетиме, Сем Смит на црвениот тепих се појави во здолниште до колена и високи потпетици, што му пречеше и на Слоба.

„Сакаат ова да ни го нормализираат, иако од Јупитер се гледа колку е ова болно и пореметено. Овој лик е светска ѕвезда, а реално е за во лудница“ – напиша Слоба.

Фото: Инстаграм/slobaradanovic

Останати вести од Радио Милева