Радио Милева
горд татко

Слоба Радановиќ ја објави првата фотографија со својот син, па откри убава вест (фото) 

Слоба Радановиќ ја објави првата фотографија со својот син, па откри убава вест (фото) 

Фолк пејачот Слоба Радановиќ неодамна за прв пат стана татко откако неговата сопруга Јелена Радановиќ го роди малиот Дамјан.

Пејачот во неколку наврати призна дека е многу среќен и дека сите го поминуваат слободното време со бебето, но и дека жали што порано не се реализирал во оваа улога.

Јелена често објавува семејни фотографии на Инстаграм, а сега имаа посебна причина за славење. Имено, Дамјан наполни еден месец и гордиот тато се пофали на неговата Инстаграм приказна.

И сопругата на пејачот сподели емотивен момент од топлиот дом и го одбележа првиот месец на малиот Дамјан.

Фото: Принтскрин/Инстгарам/ТВ Курир

Останати вести од Радио Милева