Радио Милева

Славната пејачка обвинета за наводно сексуално злоставување мажи, манекен изнесе шокантно тврдење!

Славната пејачка обвинета за наводно сексуално злоставување мажи, манекен изнесе шокантно тврдење!
фото:инсатграм

Пејачката Кејти Пери пред една недела доби тужба за плагијат на нејзиниот најголем хит, а сега повторно е среде скандал за наводна злоупотреба на главниот актер Џош Клос во спотот за песната „Тинејџерски сон“.

Поточно, како што објасни Клос во својот пост на Инстаграм, кој подоцна го избриша, тој отишол на фенси забава во Холивуд за неговиот пријател да се сретне со славната пејачка на која бил обожавател.

Поминаа само неколку недели по објавувањето на мега популарното видео за споменатата песна.

Тоа било кога Кети, според него, се обидела да му ги соблече шорцевите за да им го покаже неговиот гениталниот орган на своите геј пријатели.

– Јас зборувам за тоа дури сега, бидејќи тоа е моменталната состојба во општеството, па затоа е тешко да се работи на прикажување на мажите како перверзни. Сепак, жените кои имаат моќ во своите раце се подеднакво одвратни – вели манекенот во својата исповед на Инстаграм.

– Значи, среќна годишнина од мојата злоупотреба. Тоа беше работата што најмногу ме збунуваше и понижуваше, вели манекенот.

фото:инсатграм

На прашањето зошто сега зборува само за тоа, тој вели дека најпрво бил премногу трауматизиран за да зборува за тоа, а потоа решил да почека за да не биде обвинет дека се обидел да се прослави на сметка на пејачката.
Кети Пери сепак не одговори на овие обвинувања.

Останати вести од Радио Милева