Радио Милева
брутално искрено

Славната актерка призна шокантна вистина: Легнав со 200 мажи!

Славната актерка призна шокантна вистина: Легнав со 200 мажи!

Џенифер Кулиџ, ѕвездата на филмовите „Legally Blonde“ и „American Pie“, а благодарение на овие филмови, таа сега ја нарекуваат „оригинална милф“.

Оваа актерка изјавила дека благодарение на култната улога на мајката на Стифлер, во која заведувала, а потоа спиела со другарот на нејзиниот син и така ја добила етикетата „милф“ во „Американска пита“, а потоа спиела со 200 мажи, а најчесто понудените улоги биле поврзани до неа за секси мајки.

– Имав многу придобивки поради тој филм. Како да кажам, да не беше тој немаше да спијам со 200 луѓе. Можеби сето ова внимание го добив само затоа што луѓето сè уште ме гледаа како мајка на Стифлер или поради мојата улога во „Легална русокоса“. Пред тоа имаше луѓе до кои не можев да дојдам, потоа ме повикаа да бидам дел од нивниот проект – изјави Кулиџ за „Варајети“.

Џенифер Кулиџ изјави дека пред снимањето на серијата „Белиот лотос“ била многу незадоволна од својот изглед бидејќи се здебелила за време на карантинот.


– Не ми се допадна како изгледам, иако Мајк Вајт (режисерот на серијата) специјално за мене ја напиша улогата. Не знаевме дека ќе биде хит. За малку ќе ја пропуштив можноста само затоа што бев убедена дека не изгледам како што треба“, изјави Кулиџ.

фото: INCE BUCCI / GETTY IMAGES / PROFIMEDIA

Останати вести од Радио Милева