Радио Милева
Си најде принцеза

Славната актерка направи драстчна трансформација, раскина со момчето милионер, а сега призна дека е заљубена во жена (фото)

Славната актерка направи драстчна трансформација, раскина со момчето милионер, а сега призна дека е заљубена во жена (фото)

Актерката и комичарка Ребел Вилсон која изминативе години е во центар на внимание поради тоа што изгуби многу килограми и стана најголемата физичка трансформација.

Откако долго се криела, австралиската актерка одлучила повторно да соопшти дека е геј и среќно заљубена.

Ребел Вилсон споделила фотографија на која позира со својата девојка Рамна Агрум и напишала дека „можеби сè што ѝ било потребно за сево ова време била принцезата од Дизни“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson)

Таа и претходно признала дека е во среќна врска, а не е познато дали претходно била во љубовна врска со жена. Медиумите своевремено пишуваа за раскинувањето на нејзината веридба со 11 години помладиот Џејкоб Буш, наследникот на компанијата која се занимава со произведување на пива.

Австралискиот магазин „The Sydney Morning Herald“ ја исконтактирал актерката затоа што имале информација дека е геј, а за тоа побарале нејзин коментар. Актерката веднаш потоа ја објавила споменатата фотографија, на што овој магазин реагирал со статија во која ја осудиле актерката што сама ја споделила една од најважните работи во животот – наместо да им дозволи да имаат светска ексклузива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson)

На социјалните мрежи следеле многу негативни реакции и обвиненија на сметка на тој магазин, а Ребел им се заблагодарила на фановите за поддршката.

„Им благодарам на сите за коментарите, ситуацијата беше тешка, но се обидувам да се соочам со тоа грациозно“, порачала Вилсон.

фото:Instagram printkrin

Останати вести од Радио Милева