Радио Милева

Славица Чуктераш објави невидена фотографија од својата венчавка (фото)

Славица Чуктераш објави невидена фотографија од својата венчавка (фото)

Познатата пејачка Славица Чуктераш откако се омажи за голманот Владо Аврамов и ја роди својата ќерка Викторија се повлече од јавноста. По три годишна пауза таа повторно се враќа на музичката сцена.

Славица не крие дека е среќна поради дружењето со публиката и настапите. Чуктераш одлучи да се потести на својата венчавка, па на Инстаграм објави фотографија од овој важен ден во нејзиниот живот.

Ова фотографија досега не беше позната на јавноста.

 

Во една прилика пејачката истакна дека сопругот и е голема поддршка, па сега тој може да се грижи за нивната ќерка додека таа настапува.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева