Радио Милева
Секој може да стане рапер, но не и да остане

Слаткар за Бекстејџ: „Моја лична карта е песната Да полетам, храброста да го кажам тоа што го мислам ја имам и денес“ (видео)

Слаткар за Бекстејџ: „Моја лична карта е песната Да полетам, храброста да го кажам тоа што го мислам  ја имам и денес“ (видео)

Во време на летни одмори и пеколни горештини, за новинарите не е баш лесно да се најдат познатите за непосредно интервју, но од естрадниот магазин „Бекстејџ“ успеаја да се најдат и договорат со познатиот Марко Маринсковиќ- Слаткаристика и да снимаат интервју на Водно.

Марко зборуваше на доста темиу поврзани за музиката, за тоа колку се сменил самиот тој, етрадата, но и за тоа дека цели две години не влегол во студио поради короната и тоа што добил дете.

Спак има многу сработени парчиња музика, па сега е во фаза на селекција на најдоброто.

Тој вели дека да стане рапер може секој, но тешко да остане.

Што повеќе зборуваше за гореспоменатото, погледнете го интервјуто.

фото:Бекстејџ/Јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева