Радио Милева

Слаѓа Алегро се породи по тешката борба за потомство, а ќеркичката се вика…

Слаѓа Алегро се породи по тешката борба за потомство, а ќеркичката се вика…

Пејачката Слаѓа Алегро, се породи денес и на свет донесе девојче кое го доби името Мила.

Малата Мила предизвика солзи и кај мама и кај тато, кои со годи се бореа за потомство.

-Бебето е добро, јас сум добро, пресреќни сме, кусо изјавила Слаѓа за српските медиуми.

Прва од колешките и честиташе Сека Алексиќ.

 

Останати вести од Радио Милева