Радио Милева

Слаџа Алегро ја објави првата фотографија од бебето (фото)

Слаџа Алегро ја објави првата фотографија од бебето (фото)

Пред девет месеци познатата пејачка добри прекрасни вести дека ќе стане мајка, а завчера таа нејзина улога се исполни.

Слаџана Вујичиќ, позната како Слаџа Алегро пред два дена се породи и на свет ја донесе својата ќерка на која и го даде името Мила.

Слаџа и новороденчето одлично се чувствуваат, а Слаџа ја обави првата фотографија, а во описот напиша емотивна порака за својата ќеркичка. Слаџа на социјалните мрежи ја сподели среќата со своите следбиници и им се заблагодари на сите за честитките.

„Добредојде на свет душо драга. Ова не е само исполнување на сонот, туку плод на безгранична љубов на двајца. Мила моја не можем да ти ветам многу, ништо во овој свет не е сигурно, ќе направиме се да бидеш добар човек, а Господ нека ти даде здравје, напиша пејачката на својот Инстаграм профил.

Останати вести од Радио Милева