Радио Милева
Вирусот не бира

Слаткар се тестираше за коронавирус, а резултатот го покажа јавно (фото)

Слаткар се тестираше за коронавирус, а резултатот го покажа јавно (фото)
фото:слаткаристина/инстаграм принтскрин

Корона, Ковид-19, заразени, хоспитализирани, починати… се зборови кои секојдневно ги слушаме веќе долго време или се соочуваме со истите.

Веќе и да не позтои некој кој во семејството или блиско обкружување намел заразен од немилосрдниот и ненаситен вирус, а и малкумина останаа од оние што барем еднаш не направиле тест за проверка на својата состојба.

Раперот Марко Маринковиќ Слаткар влезе во групата на оние што мораа да се тестираат, а причината не ја откри, туку резултатот од направениот тест за Ковид -19.

фото:слаткаристина/инстаграм принтскрин

Излезе дека е негативен, а чувството кога го читаш тоа секако е убаво, па Слаткар сакаше јавно да го покаже, а му посакауваме и понатаму да остане така негативен кога е корона во прашање.

фото:слаткаристина/инстаграм принтскрин

Она чувајте се нека не ви биде само вербално, бидете одговорни за себе, најблиските околу вас и остнатите, бидејќи научивме и искусивме дека вирусот не бира!

Останати вести од Радио Милева