Радио Милева
Го собраа виманието

Скандал: Познатиот пејач го плукна актерот на премиерата на филмот, а снимката стана хит на Твитер (видео)

Скандал: Познатиот пејач го плукна актерот на премиерата на филмот, а снимката стана хит на Твитер (видео)

Вирален стана клипот од премиерата на филмот „Не грижете се драга“, во кој учествуваат Хари Стајлс и Крис Пајн.
Синоќа на филмскиот фестивал во Венеција се одржа премиерата на филмот „Не грижи се мила“, кој исто така го одбележа невиден скандал меѓу Хари Стајлс и Крис Пајн.

На социјалните мрежи кружи видео каде корисниците на Твитер ширум светот тврдат дека на него се гледа како Хари плука по Крис додека седел на неговото место.

Крис по овој потег се однесуваше мирно и не реагираше бурно, само престана да аплаудира и ја спушти главата, а потоа иронично се насмеа и покажа дека е лут.

Девојката на Стајлс, Оливија Вајлд, актерка и филмска режисерка, седела до Крис, а изгледот на нејзиното лице што не можеше да го сокрие откри колку и е непријатно.

На крајот на краиштата, се поставува прашањето дали овој потег бил намерен за да се сврти вниманието кон филмот или сепак, случаен. Видеото стана вирално, а теориите за тоа дали навистина се случило или не се различни.

фото:Shutterstock/Tviter

Останати вести од Радио Милева