Радио Милева
заедно на одмор

Сите зборуваа дека е иста како татко и, а сега е голема девојка: Погледнете колку порасна ќерката на Аца Лукас и Соња (фото)

Сите зборуваа дека е иста како татко и, а сега е голема девојка: Погледнете колку порасна ќерката на Аца Лукас и Соња (фото)
фото:аца лукас/инстаграм принтскрин

Со оглед на тоа дека малата Викторија Вуксановиќ, која пејачот ја има од бракот со Соња Шашиќ, е на одмор, таа не се дели од својот горд татко.

Таа ужива во неговото друштво дури и кога тоа значи да седи тивко во боксот на трките во Формула 1.

На Инстаграм на музичарот неодамна се појавија фотографии од еден таков спектакл, на кои можеше да се види колку најмладата ќерка на Аце Лукас е приврзана за својот татко.

Таткото и бебето се облечени исто, а само некој што не гледа добро, може да не се согласи дека сè уште личат како јајце на јајце.

Викторија порасна многу, но нејзиниот карактер не се променил.

Мора да се признае, таа ги има карактеристиките на нејзината мајка и постарите сестри, а многумина присутни можеа да посведочат дека е добро воспитана.

Останати вести од Радио Милева