Радио Милева

Сите велат дека многу си личат, само таа е побуцкаста: Ова е сестрата на Шерон Стоун (фото)

Сите велат дека многу си личат, само таа е побуцкаста: Ова е сестрата на Шерон Стоун (фото)
фото:шерон стоун/инстаграм/за харперс базар

Уште од откога се појави на филмското платно уште во далечната 1980 година, русокосата убавица, актерката Шерон Стоун, важи за една од најпознатите светски ѕвезди на Холивуд.

Убавата актерка ја видовме во многу познати филмски дела, а една од најпознатите е секако улогата во филмот „Ниски страсти“, во кој ја играше фаталната Кетрин Тремел.

фото:џорџ хурел/шерон стоун/инсатграм

Што се однесува до нејзиниот приватен живот, Шерон Стоун беше во брак двапати и се разведе двапати. Таа има помлад брат, Мајкл, како и сестра, Кели, која е три години помлада од неа.

Шерон на Инстаграма сподели фотографија со нејзината помлада сестра, а причината беше да и го честита роденденот.

„Среќен роденденска недела, Кели“, напиша Шерон Стоун.

фото:шерон стоун/инстаграм

Многумина коментираат дека Шерон и Кели многу личат една со друга.

Останати вести од Радио Милева