Радио Милева
нема време за губење

Сите тврдат дека личи на бившата: Дарко Лазиќ само што раскина со Марина, веќе има нова девојка?

Сите тврдат дека личи на бившата: Дарко Лазиќ само што раскина со Марина, веќе има нова девојка?
фото: Никола Тмоиќ/ инстаграм.барбара бобак

Пејачот Дарко Лазиќ откако раскина со свршеницата Марина Гагиќ наводно сега има нова девојка и тоа учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ – Барбара Бобак.

Барбара има 22 години и наводно се пејачот се знаат по долго време. Тие заедно настапувале по веселби и клубови во Белград, но и во дијаспората.

Како што се зборува, меѓу нив веднаш се појавиле љубовни искри, но бидејќи Лазиќ бил во врска со Марина ништо не се обидувал.

фото: Инстаграм/барбара бобак

Наводно тие цело време биле во контакт, а откако Дарко раскинал со Марина, тој и предложил на Барабара да се видат, а таа вендаш прифатила.

Двајцата биле видени заедно во ресторани, како и на сплавот каде што излегува пејачот, па неговите блиски пријатели знаат дека тој е во нова љубовна врска.

фото: Инстаграм/барбара бобак

„Јас сум во странство, немам коментар за тоа. Денес е таа, утре ќе биде некоја друга. Имам попаметна работа“, се огласи Лазиќ за курир.рс

Инаку, Барбара Бобак за која многумина тврдат дека личи  на Марина се појави во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева