Радио Милева
не е љубов кога се откажуваш од сѐ поради неа

„Сите се заљубуваат во пејачка, а потоа од неа сакаат да направат домаќинка“ – Каја Остојиќ поради љубовта паузираше со пеењето (фото)

„Сите се заљубуваат во пејачка, а потоа од неа сакаат да направат домаќинка“ – Каја Остојиќ поради љубовта паузираше со пеењето (фото)

Катарина Остојиќ Каја поради љубовта го напушти пеењето и по долго време се врати на својата работа, но и на претходниот начин на живот.

Пејачката  извесно време не беше дел од јавноста и се повлече од светот на музиката поради начинот на живот, пред се поради љубовта, а по последното раскинување се врати од Франција и повторно живее во Белград. Таа се врати на сцената, а призна дека не и било лесно да се врати на стариот начин на живот и на старите обврски.

“Тоа беше процес, имав голема поддршка. Сите навистина ме караа, ме прашуваа зошто не го правам тоа што го правам најдобро. Не можеа да сфатат дека сакав да одморам”, признала Каја, а додала дека во еден период била и  заситена, па веројатно и тоа била една од причините, но признала и дека нејзините партнери не биле воодушевени од тоа што таа го прави и затоа им се посветила само на нив.

„Сите некако се заљубуваат во пејачка, а потоа сакаат да ја направат домаќинка, тоа е филозофијата на речиси сите мажи. Имаше и тоа, но да не беше мојата согласност немаше да има разделба од моето дело“, објасни Катарина во емисијата „Премиера – Специјал за викенд“.

Познато е дека таа последно беше во врска со хрватскиот фудбалер Матео Павловиќ, па откри и дали се опоравила од раскинувањето: „Се опоравив. Сега се чувствувам добро, одлично сум, навистина сум во добра фаза од животот, што со бизнис, што приватно. Мотивирана сум да работам. Кога сум во врска и ставам приоритет, но сфатив дека не е ок и не е љубов кога се откажуваш од се поради љубов. Мислам дека сега сум во најдобрата фаза, добиваш нешто добро од тие лоши односи“.

Нејзиниот вентил сега исклучиво тренира на што е целосно посветена, па секој ден или оди во теретана или вози велосипед.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/

Останати вести од Радио Милева