Радио Милева
Да има за што да се зборува...

Сите погледи кон неа: Александра Накова на свадба во стајлиг што ретко која има храброст да го облече (фото)

Сите погледи кон неа: Александра Накова на свадба во стајлиг што ретко која има храброст да го облече (фото)

По велигденските пости на големо започнаа да се одржуваат свадбените прослави, па дел од познатите Македонци ги гледаме и како гости, но и како главни ликови, односно младенци на свадбите.

Александра Накова не е меѓу оние кои ќе се мажат по вторпат, барем не периодов, но беше гостинка на свадба во една позната винарија во Демир Капија.

А таму Накова освен младите, беше во фокусот на вниманието. Како што е ред таа се дотера свечено, ама ваков стајлиг ретко која дама би имала храброст да го облече на свадба.

Светскавиот фустан е со отвор од страните од каде се гледаа нејзините речиси голи гради.Телесен раскош со кој таа блеска во сиот свој сјај, комбинарајќи ја својата убавина со последната мода.

Александра го одзема здивот и на околината и на оние што подоцна видоа на Инстаграм како таа изгледаше, а го овековечил фотообјективот.

Шминка, фризура, високи потпетици, гардероба како што само таа умее да избере и облече…

Доволно атрактивна и максимално провокативна, гевгелиската убавица знае како треба да се дотера за провод, за кога ќе се појави на околината одново да и го крене притисокот, а и да има за што да се зборува…

Останати вести од Радио Милева