Радио Милева
збунети

Сите погледи беа вперени во нив: Петар Стругар за прв пат во јавноста со девојката (фото) 

Сите погледи беа вперени во нив: Петар Стругар за прв пат во јавноста со девојката (фото) 

Актерот Петар Стругар последните неколку месеци е во врска со колешката Нина Нешковиќ со која вечерва се појави на фестивалот „Федис“ во Белград.

Ова е првпат актерот да се појави со својата поубава половина.

Потценување е да се каже дека сите погледи беа вперени во нив, а меѓу останатите гости се шушкаше дека одат заедно и дека изгледаат како хармоничен пар.

Актерот се појави во црна маица која ја усогласи со фармерки, додека Нина блескаше во црн фустан кој го зачини со чизми.

Актерот и неговата поубава половина биле многу збунети од вниманието што го привлекле, но сепак им позирале на фоторепортерите.

Останати вести од Радио Милева