Радио Милева
„Нереална си“

Сите на море, а таа на езеро во Македонија: Лидија Вукиќевиќ е жешка риба во бикини на плажа во Охрид (фото)

Сите на море, а таа на езеро во Македонија: Лидија Вукиќевиќ е жешка риба во бикини на плажа во Охрид (фото)

Лидија Вукиќевиќ, која важи за една од најубавите дами на српската јавна сцена, продолжува да воодушевува со својот изглед и во шестата деценија.

Актерката отпатува за Охрид, а оттаму објави серија фотографии на кои позира во бикини.

Лидија уживаше на сонцето и позираше во бел костим за капење, а во преден план беа нејзините бујни гради. Многу фанови почнаа да оставаат коментари под фотографијата: „Најубава“, „нереална си“, „какво тело“, „уживај“ …
Лидија неодамна откри дека е поддржувач на природниот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

– Единственото нешто што го направив на моето лице беше третманот со пецкање, кој ја забрзува работата на колагенот. Ја прави кожата кадифена. Освен тоа, ништо друго не направив, ниту операции. Суштината на мојот младешки изглед е тоа што се грижам за себе од 18-годишна возраст. Мајка ми беше строга и се грижеше за изгледот на мене и на сестра ми, почнавме да користиме креми за лице како млади девојки. Покрај генетиката, имам благодарна кожа како мајка ми. Водам здрав живот, не пијам, не пушам, се хранам поздраво и сето тоа резултира со ваков изглед – открила тогаш Лидија.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева