Радио Милева
Ќе вози до пензија

„Сите ми велат дека сум преубава за да возам автобус“: Кога патниците влегуваат и ја гледаат Џоди зад воланот, остануваат без зборови (видео)

„Сите ми велат дека сум преубава за да возам автобус“: Кога патниците влегуваат и ја гледаат Џоди зад воланот, остануваат без зборови (видео)
фото:инсатграм принтскрин

Џоди Ли Фокс има 24 години, живее во Велика Британија и вели дека ги шокира патниците со својот изглед.

Таа работи како возач на автобус веќе три години и вели дека оттогаш, патниците и кажувале дека е „премногу убава за таа работа“.

„Кога мажите влегуваат во автобус, секогаш е истата реакција:„ Ти си толку убава! “или„ Никогаш во животот не сум видел толку убав возач на автобус “, изјави таа за„ Јаху “.

„Луѓето велат дека сум убава што сум возач на автобус и добивам коментари од некои жени кои редовно ги фалат моите нокти, коса или шминка.

Џоди објави снимки од нејзината работа на ТикТок, кои привлекоа големо внимание, но ја деактивираше сметката на оваа мрежа.

“И претходно објавував снимки, но не во работна униформа. Луѓето полудеа сè додека не објавив дека сум возач на автобус”, рече Џоди, која претходно работеше како негувателка.

Таа спомена дека планира да вози автобус се додека не замине во пензија.

Останати вести од Радио Милева