Радио Милева
кумот попознат од младоженците

Сите го знаат: Нема да верувате кој ќе биде кум на венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ! (ФОТО)

Сите го знаат: Нема да верувате кој ќе биде кум на венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ! (ФОТО)

Познатиата двојка ги подготвува деталите за свадбената церемонија, додека се уште наголемо се зборува за нивната веридба.  Конечно е откриено и кој ќе биде кумот на венчавката која помпезно  се најавува веќе со месеци.  

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе го кажат „судбоносното ДА“ во месец јуни и не ја кријат среќата што по повеќе од две години љубовна романса ќе станат сопружници.  Родителите на Филип наголемо ги подготвуваат деталите за свечената прослава, и како што откриваат,  нема да штедат за вака убав повод.

Александра веќе избрала кум за бракот со синот на Слободан Боба Живојиновиќ од првиот брак, а тој е популарен фолк пејач, добро познат на пошироката јавност.  Имено, прв сведок на младите ќе им биде Ацо Пејовиќ, со кого пејачката минатата година го сними дуетот „Литар вино, литар крв“.

Останати вести од Радио Милева