Радио Милева
Љубовниот живот на српскиот репрезентативец

Сите девојки на Душан Влаховиќ – oвие убавици „одлепија“ по фудбалерот (фото)

Сите девојки на Душан Влаховиќ – oвие убавици „одлепија“ по фудбалерот (фото)

Пред натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија, кој ќе се одигра в петок на Светското првенство во Катар, наместо да се прогнозираат резултатите, една од главните теми на мрежите стана љубовниот живот на српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ. Влаховиќ, кој од оваа сезона е напаѓач на Јувентус, важи за еден од најдобрите играчи во  репрезентацијата, а меѓу женската популација е и еден од најпосакуваните. Го доведуваат во врска со многу жени, а директно го поврзуваат со три убавици – но само една е Србинка.

Елена Китиќ

Минатата година, во април, беше објавено дека во шемата биле вклучени Влаховиќ и ќерката на Миле Китиќ. „Елена и Душан се запознале преку заеднички пријатели кои често, кога ќе се присетат на нивната прва средба, велат дека веднаш се почувствувала привлечноста и хемијата меѓу нив. Потоа си размениле телефонски броеви и се следеле на социјалните мрежи. Многу брзо решија да стапат во врска“, изјави тогаш неименуван извор за локалните таблоиди. Сепак, ова беа само гласини. Влаховиќ ги демантираше објавувајќи фотографија со анонимна бринета, а Елена Китиќ им порача на фановите на Инстаграм да не веруваат во се.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by elena (@elenakitic)

Каролина Страмаре

На почетокот на оваа година беше објавено дека Влаховиќ ја освои поранешната Мис на Италија. „Тутоспорт“ напиша дека овој пар се запознал во Фиренца. Сепак, Каролина тоа го демантираше на Инстаграм. „Јас се држам целосно настрана од напишаното и она што се пишува. Не знам за што зборувате сето ова време. „Ако некогаш има нешто за што вреди да се зборува, јас ќе бидам првата што ќе ти кажам“, рече таа.

Маријасол Полио

Убавата Италијанка е актерка и инфлуенсер на ТикТок, која Влаховиќ наводно ја оставил зад себе кога на почетокот на годината се преселил во Јувентус. Ниту еден од нив не ја потврди врската или раскинувањето. Гласините ги започна италијанскиот магазин „Чи“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ☀️MSP (@mariasole_pollio)

Фото:Принтскрин/Инстагарм

Останати вести од Радио Милева