Радио Милева
„горд е на синот“

Синот на Жика Јакшиќ од првиот брак е вистински фраер: Не живее во Србија и еве со што се занимава

Синот на Жика Јакшиќ од првиот брак е вистински фраер: Не живее во Србија и еве со што се занимава
фото: владимир живојиновиќ/ рас србија

Продуцентот и водителот на „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ има два сина од два брака.

Првиот син Андриј го доби од првиот брак со Снежана. Тој живее во Германија каде и што некогаш живееше Жика.

Андрија Јакшиќ не е заинтересирана за поп музика, но се занимава со една не толку вообичаена професија. Имено, тој е енолог и тоа најмлад во Германија.

фото: Инстаграм

Во една прилика, Жика во емисија истакна дека е многу горд на својот син, бидејќи ја продолжил традицијата на неговиот роден град Александрова кој е познат по винското кралство.

Инаку, Жика од бракот со водителката Дајана Пауновиќ исто така има еден син.

Останати вести од Радио Милева