Радио Милева
Се извлекол

Синот на Вики Миљковиќ мета на разбојници: Барале пари, па му извадиле нож

Синот на Вики Миљковиќ мета на разбојници: Барале пари, па му извадиле нож

Синот на пејачката Вики Миљковиќ, Андреј, бил нападнат додека била на снимањето на „Ѕвезда Гранда“.

Андреј Ташковиќ, син на Вики Миљковиќ и Драган Ташковиќ Ташке, во попладневните часови бил нападнат од тројца мигранти.

Оваа информација и ја дал нејзиниот сопруг.

„Не можев да верувам дека ќе се случи такво нешто. Ташке ми се јави и ми кажа што се случило, искрено бев во шок“, вели Вики за „Блиц“ и опишува што се случило:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

„Андреј се враќаше од обука и група од тројца мигранти го нападнаа. Му пришле и викале на англиски да им даде пари, а бидејќи тој не сакал да го направи тоа, едниот извадил нож и во тој момент Андреј почнал да трча во правец на Белград на вода. „Штом втрча во зградата и им кажа на луѓето во што се случило, обезбедувањето излезе и ги избрка мигрантите“, објаснува пејачката.

Според неа, Андреј бил спасен од неговата кондиција за трчање и активен тренинг.
„Среќа што Андрија е активен спортист и успеа да им побегне. Замислете вакво нешто да му се случи на некој кој не е физички подготвен“, вели Миљковиќ.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева