Радио Милева
Важно со кого е, а не каде

Синот на Сузана Јовановиќ кој се ожени неодамна ја однесе невестата на неочекувана дестинација (фото)

Синот на Сузана Јовановиќ кој се ожени неодамна ја однесе невестата на неочекувана дестинација (фото)

Синот на Сузана Јовановиќ неодамна се ожени со својата долгогодишна девојка, а парот сега, како што налагаат обичаите, замина на меден месец.

Со оглед на семејството од кое потекнува Даниел, се очекуваше тие да изберат егзотична дестинација за свадбеното патување, но Тијана и тој се решија на поскромна опција.

Имено, младенците отпатувале на хрватското приморје, поточно во Опатија, каде Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ имаат луксузен стан.

Очигледно е дека Даниел не е оптоварен со материјални работи и дека му е многу поважно со кого е, отколку каде е.


Да потсетиме, парот се запозна на работа, а тоа беше љубов на прв поглед. Тијана по професија е шминкер, додека Даниел е мајстор за тон во „Гранд“.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева