Радио Милева
конечно радост...

Синот на Шабан Шаулиќ стана татко: Сопругата на Михајло на свет ја донесе малата Мања (ФОТО)

Синот на Шабан Шаулиќ стана татко:  Сопругата на Михајло на свет ја донесе малата Мања (ФОТО)

Семејството Шаулиќ од денеска е побогато за уште еден член, бидејќи Марина, сопругата на Михајло Шаулиќ, синот на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ и генерален конзул на РС во Цирих, роди девојче.

Како што се дознава, породувањето поминало совршено, а среќните родители решиле детето да го крстат Мања.


Ова е прва принова во семејството по трагичната смрт на кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, па на сите им донесе посебна радост, за што баба Гоца ги сподели првите впечатоци.

„Сите сме надвор од себе од среќа, зашто Мања ни е вистибнски благослов. Сигурна сум дека денес Шабан би бил најсреќниот човек на светот бидејќи секогаш сакал да го види Михајло исполнет во улогата на татко. Сакам да и се заблагодарам на нашатасемејна пријателка, доцент доктор Ивана Ликиќ Лаѓевиќ, која го водеше породувањето“ – изјави за српски Курир гордата и пресќна баба Гордана.

Фото: Инстаграм принтскрин/gordana__saulic/saulicmihajlo

 

Останати вести од Радио Милева