Радио Милева
неодобрена врска

Синот на Мајкл Џордан ќе се жени со сопствената дадилка: Го чувала од пелени, а сега му станува сопруга (фото)

Синот на Мајкл Џордан ќе се жени со сопствената дадилка: Го чувала од пелени, а сега му станува сопруга (фото)

На Ларса Пипен и Маркус Џордан и покрај разликата во годините од 17 години им оди одлично и планираат да се венчаат.

Маркус Џордан (32), син на најдобриот кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан, планира да се ожени со Ларса Пипен (49).

Ова е поранешната сопруга на Скоти Пипен (57), славниот соиграч на Мајкл Џордан во Чикаго, со кој заедно освоија шест шампионски прстени, а Маркус Џордан го памети уште од мал. Со оглед на тоа дека семејно биле пријатели, Ларса дури и го чувала Маркус, па речиси три децении подоцна меѓу нив се родила љубов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marcus Jordan (@heirmj523)

Тоа е љубов која таткото на Ем-Џеј не ја одобрува и се противи на врската на неговиот син со многу постара жена, но Маркус тоа не го интересира и според информациите на американскиот портал „TMZ“ – планира наскоро да ја запроси. .

Тие двајца и покрај сомнежите на целата јавност, одлично функционираат и својата хармонична врска сакаат да ја крунисаат со брак. Маркус и Ларса се во врска повеќе од една година и многумина мислеа дека тоа е само „фаза што поминува“, бидејќи и двајцата имаа бурни романси во минатото, но двајцата се многу сериозни. Ларса Пипен беше во брак со Скоти од 1997 до 2021 година, потоа почна да излегува со многу помлади кошаркари од себе – како Малик Бисли – и сега се врати со Маркус Џордан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Larsa Pippen (@larsapippen)

Инаку, поранешниот модел и учесник во реалното шоу има четири деца, од кои најстариот Скоти Јуниор игра во НБА, па тоа е една од причините зошто Мајкл Џордан е против врската со Маркус. Кога на почетокот на јули папараците во Париз го „уловиле“ Мајкл Џордан со сопругата Ивет Прието пред ресторан, го прашале дали ја одобрува врската. Најдобриот на сите времиња само се насмеа и рече „не“, оставајќи ја Ларса трауматизирана. – Мислам дека не беше смешно. Нема ништо смешно во тоа. На некој начин се срамев. Јас сум истрауматизиран! – изјави тогаш бившиот на Пипен.

Фото: Принтскрин/Инстгарам

Останати вести од Радио Милева