Радио Милева

Синот на Гоца Божиновска кој е во врска со Бојана Родиќ го знаете, а еве ја и ќерката која е копија на мама (фото)

Синот на Гоца Божиновска кој е во врска со Бојана Родиќ го знаете, а еве ја и ќерката која е копија на мама (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Пејачката Гоца Божиновска има три деца. Првата ќерка ја доби со Раде Вучковиќ, a станува збор за пејачката Јелена Вучковиќ.

Речиси секој го познава нејзиниот син Мирко, кој го доби во бракот со Зоран Шијан, а во последно време Мирко е актуелен во медиумите преку неговото пријателство со Вељко Ражнатовиќ и неговата врска со сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ.

Гоца неколкупати истакна дека е многу горда на својата помлада ќерка Зорана, која е помалата сестра на Мирко.

фото:принтскрин/инстаграм

Зорана е многу скромна и не сака премногу да биде изложена во јавноста, а Гоца еднаш рече дека добила работа веднаш по колеџ и дека е многу вредна, но и десна рака во домаќинството.

Како и да е, Зорана млада и атрактивна девојка и многу потсетува на нејзината мајка Гоца.

Останати вести од Радио Милева