Радио Милева
ги воодушеви сите

Синот на Драгана Мирковиќ откри детали од детството, а се однесува на мајка му и сестра му (фото)

Синот на Драгана Мирковиќ откри детали од детството, а се однесува на мајка му и сестра му (фото)

Згодниот наследник на пејачката Драгана Мирковиќ, кој се вика Марко, а се презива Бијелиќ, го искористил профилот за да ги промовира свои композиции, но набрзо, како што обично се случува, се „заразил“ со комуникација со своите следбеници и почнал да објавува интересни објави се почесто и почесто.

Синот на Драгана Мирковиќ, Марко Бјелиќ не престанува да привлекува внимание и да ја интригира јавноста откако го отвори профилот.

Пејачката со децении се обидуваше да ги држи децата и приватниот живот подалеку од очите на јавноста, а сега нејзиниот син откри непознати детали од периодот на неговото растење.

Марко одговараше на прашањата кои ги поставуваа неговите следбеници, а во таа прилика откри дека иако живее во странство, во Австрија, течно го зборува српскиот јазик.

– Да, српскиот го научивме пред германскиот – напиша тој.

Драгана е мажена за бизнисменот Тони Бијелиќ и ја има ќерката Мануела.

Фото:Принтскрин/Марко Јовановиќ/Инстаграм/marko.vnm

Останати вести од Радио Милева