Радио Милева
успешен наседник

Синот на Драган Бјелогрлиќ го направи татка си горд, а тој мораше да се пофали јавно (фото)

Синот на Драган Бјелогрлиќ го направи татка си горд, а тој мораше да се пофали јавно (фото)

Синот на Драган Бјелогрлиќ, Алексеј, како што на сите им е познато, тргна по стапките на својот татко, а иако можеби не го сакаше тоа во толкава мера, брзо стана интересен за тамошната јавност.

Младиот актер, кој заврши гимназија во Белград и се запиша на актерска игра на Факултетот за драмски уметности, веќе извесно време постигнува успеси на домашната актерска сцена, а иако избра јавна професија, тој многу вешто ги избегнува јавните настани и има ретки ситуации кога се согласува на интервјуа.

Синот на Драган Бјелогрлиќ важи за голем заводник кој покрај актерскиот талент наследил и шарм и харизма од својот татко, а многумина се согласуваат дека Алексеј е неговиот лик и улога, па многумина го нарекуваат Бјело на новата генерација.

И покрај сето тоа, популарноста на младиот актер изгледа не го радува претерано, тој е фокусиран на кариерата, па фотографии од сет најмногу споделува на Инстаграм.

– Не се чувствувам дека сум познат, ако чувствувам дека сум познат, не си го припишувам тоа на себе, туку на моето презиме, за жал е така, и не сум премногу среќен поради тоа, но јас се справувам со тоа, се справувам со гордост – еднаш рече Алексеј дека ќе мора да почне да си припишува голема слава на себе и на неговите напори.

Напорната работа што синот на Драган Бјелогрлиќ ја вложува за да ги постигне сите деловни успеси вроди со плод.


Минатиот викенд на 29. Сараевски филм фестивал беа доделени награди во категоријата серија, а за најдобра комедија беше прогласена серијата „Мама и тато играат војна“ на Гордан Кичиќ, која ги освои сите симпатии на публиката и жирито и доби дури шест награди.

Токму Алексеј доби признание за улогата на Марк, му беше доделена наградата „Ѕвезда во подем“ во категоријата комедија, а радоста за успехот на синот Бјела ја сподели на „Инстаграм“.


Кратко и јасно „Браво“ беше доволно секој да ја разбере гордоста во срцето на татко му додека гледа како неговиот наследник ги остварува своите соништа.

фото:Инстаграм принтскрин/АТА Images

Останати вести од Радио Милева